Czas wolny – gdzie udać się na narty?

Jeżeli zimowy wypoczynek kojarzy się Tobie przede wszystkim z szusowaniem po łagodnie opadających stokach, Szczyrk będzie dla Ciebie miejscem idealnym. Położona w samym sercu Beskidu Śląskiego mekka narciarzy oferuje coś zarówno dla wprawionych miłośników tego zimowego sportu, jak i dla zupełnie początkujących.

Czas wolny - gdzie udać się na narty?Szczyrk to miasto wyjątkowo bogate w zaplecze narciarskie. Ośrodek narciarski prezentuje wyjątkowo wysoki poziom, dzięki czemu cieszy się ogromną popularnością wśród turystów nie tylko z Polski, ale też z zagranicy. Na miłośników narciarstwa czeka tu aż 14 kilometrów tras zjazdowych, dwa wyciągi orczykowe oraz kolej linowa. Trasy są mocno zróżnicowane pod względem trudności – jedne służą przede wszystkim do nauki dla osób początkujących, z innych korzystają przede wszystkim doświadczeni narciarze, poszukujący nutki adrenaliny. Wszystkie trasy są odpowiednio przygotowane i profesjonalnie oznakowane, dzięki czemu gwarantują bezpieczeństwo użytkowników stoków.

Oprócz tras zjazdowych, Szczyrk oferuje również trasy biegowe, a także skocznie narciarskie, na których odkrywane są młode talenty skoków narciarskich. Jednym słowem, w promieniu kilku kilometrów coś dla siebie znajdzie każdy, kto nie wyobraża sobie zimowego wypoczynku bez nart. Na narciarzy czekają w Szczyrku nie tylko świetne trasy i wyciągi, ale też bogate zaplecze hotelowe. Aby znaleźć dobry i niedrogi hotel, wystarczy w Google wpisać hasło: hotel Szczyrk i po chwili otrzymamy listę godnych polecenia hoteli w szczyrku. Po intensywnym dniu na stoku można napić się grzanego wina, spróbować specjałów regionalnej kuchni, wygrzać się w saunie czy zrelaksować na basenie.

W przerwie między szusowaniem można też zwiedzić Szczyrk lub okolice, które słyną z pięknych krajobrazów oraz pełnych uroku zabytków. Wypoczynek w takiej okolicy z pewnością będzie należał do udanych, a kto choć raz tu przyjedzie, z pewnością kolejne wyjazdy również zaplanuje właśnie w Szczyrku.

Opracowano na podstawie informacji ze strony: www.hotelskalnyszczyrk.pl.