Meringer Kalisz opinie

Meringer Sp. z o.o.

meringer kalisz logoBadanie cytologiczne to popularna technika diagnostyczna stosowana w ginekologii, która polega na pobraniu z rozmazu z części szyjki macicy, a następnie na jego mikroskopowej ocenie w laboratorium. Ma przede wszystkim na celu zbadanie stanu zdrowia pacjentki poprzez ocenę komórek nienabłonkowych, między innymi limfocytów, erytrocytów, komórek zapalnych, martwiczych, a także resztek cytoplazmy. Badanie to ma kluczowe znaczenie w diagnostyce raka szyjki macicy i powinno być wykonywane co najmniej raz do roku u dorosłej kobiety lub w innym okresie zależnie od zaleceń lekarza. Jakość badania cytologicznego komórek zależy w szczególności od warunków pobrania materiału, a także dodatkowo od sposobu wykonania rozmazów i ich badania w laboratorium. W każdym gabinecie ginekologicznym powinny znajdować się artykuły przeznaczone do prowadzenia badań cytologicznych. Można zakupić je w firmie Meringer specjalizującym się w sprzedaży artykułów dla ginekologii.

Oferta Meringer Kalisz

meringer kalisz probetIstnieje kilka technik pobierania materiału do przeprowadzenia badania. W tym celu można wykorzystać między innymi szpatułki Ayre do pobrania wydzieliny ze sklepień bocznych i tylnego, można zastosować także pipety lub specjalne szczoteczki cytologiczne. Lekarz zbiera złuszczone komórki nabłonka wielowarstwowego płaskiego z tarczy szyjki oraz komórek nabłonka gruczołowego pochodzących z kanału szyjki macicy. Następne zebrany materiał przenoszony jest na cytologiczne szkiełka mikroskopowe, utrwalany specjalnymi preparatami, na przykład Cytofix, opisywany i przekazywany do pracowni cytologicznej, gdzie jest barwiony i poddawany ocenie przez wykwalifikowanych specjalistów.

meringer opinie dezynfekcjaWynik w formie skali Papanicolau i systemie Bethesda lub jednej z nich przekazywany jest lekarzowi lub pacjentce. Wszystkie artykuły przeznaczone do wykonania badania cytologicznego w gabinecie ginekologicznym dostępne są w firmie Meringer Kalisz – są to różne typy szczoteczek cytologicznych, szpatułki i pałeczki, szkiełka mikroskopowe, utrwalacze do badań cytologicznych, a także dodatkowo akcesoria do kolposkopii.

Opinie Meringer Kalisz

Firma Meringer od lat specjalizuje się w sprzedaży artykułów dla ginekologii. Zapewnia swoim klientom szeroki wybór, atrakcyjne ceny i szybką realizację zamówień z dostawą w 24h. Sklep internetowy Meringer opinie o którym są najlepszym zaświadczeniem, że to wygodna forma zakupów, oferuje swoim klientom pełną gamę artykułów pomocnych w codziennej praktyce w gabinecie ginekologicznym. Z usług firmy Meringer korzysta wielu lekarzy ginekologów z całej Polski. W asortymencie sklepu oprócz artykułów przeznaczonych do badań ginekologicznych znajdują się również takie jak wzierniki ginekologiczne, artykuły przeznaczone do USG, biopsji, pobierania wycinków, narzędzia jednorazowe i metalowe, artykuły higieniczne, produkty dezynfekcyjne, do sterylizacji, odczynniki, testy. To kompleksowy wybór artykułów, które wykorzystywane są w gabinetach ginekologicznych. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z oferty firmy Meringer!

meringer kalisz opinie

Współpraca:

J. Nowaczyk, Kalisz