Wypożyczalnia samochodów w Polsce, co należy wiedzieć?


Wypożyczalnia samochodów Polska
? Jest do dyspozycji, a oto kilka odpowiedzi na nurtujące pytania. Jednym z popularnych tematów jest kaucja, którą należy opłacić na czas korzystania z usługi. Co warto wiedzieć na jej temat, aby bez problemu wypożyczyć samochód?

Gdy podróżujesz do Polski i nie chcesz zdawać się na komunikację publiczną czy taksówki, wynajem auta to dobra alternatywa. Chociaż często koszty będą wyższe, to jednak zarówno twoja wygoda, jak i oszczędność czasu równoważą tą niedogodność. Dodatkowo także korzystanie z usług wypożyczalni wcale nie wiążę się obecnie ze sporymi kosztami, chociaż niedogodnością może być właśnie kaucja.

Jak opłaca się kaucję za wypożyczenie auta?

U większości firm, które zajmują się tego typu usługami, jedyną metodą na opłacenie kaucji jest posiadanie karty kredytowej z odpowiednim limitem. Karta ta musi być wystawiona na kierującego pojazdem, dlatego też jeżeli chce się dokonać opłaty kaucji z karty pasażera, nie za każdym razem będzie to możliwe.

Wypożyczalnia samochodów w Polsce wiąże się z kilkoma ważnymi kwestiami. Może wymagać określonej karty kredytowej, na przykład Mastercard czy Visa – karta ta musi być embosowana, czyli wypukła, dlatego też nie ma możliwości dokonania opłaty kaucji z kartą debetową, która jest płaska. Nie można korzystać też z kart przedpłaconych. Warto jednak wskazać, że niektóre banki wydają karty debetowe jako wypukłe. Gdy ma się wtedy odpowiednią ilość środków na koncie do opłaty kaucji, można nierzadko wykonać transakcję. Warto jednak skontaktować się z wypożyczalnią, aby dowiedzieć się, czy taka opcja naprawdę jest możliwa.

Ile wynosi depozyt za wynajem auta?

Nie jest to kwota mała, ponieważ wynosi ona zwykle po 2000-5000 złotych, a nawet więcej zależnie od tego, jakie auto się wypożycza, ponieważ jest ona powiązana z jego klasą. To powoduje, że należy posiadać kartę z odpowiednio wysokimi limitami, by transakcja w ogóle była możliwa.

Czy można ominąć płatność kaucji?

Jest to zależne od danej firmy wypożyczającej samochody. Niektóre z nich pozwalają na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia i uniknięcie wysokiej kaucji albo też obniżenie jej wysokości.

Kaucja gotówką?

Na koniec warto też wskazać, że są wypożyczalnie samochodów, w których kaucję można wypłacić gotówką. Warto jednak rozważyć taką opcję, ponieważ konieczne będzie wypłacenie sporej sumy pieniędzy.

Wypożyczalnia samochodów Polska? Stało się faktem -> http://wypozyczalniasamochodowpolska.co.uk/wypozyczalnia-samochodow/