Jak wybrać właściwe przedszkole dla swojego dziecka?

 

Aktualnie do wyboru rodzice mają wiele przedszkoli, które oferują różnego rodzaju usługi. Pedagodzy maja przy tym coraz więcej możliwości na skuteczne rozwijanie pasji swoich podopiecznych. farbkiDyrektorzy placówek stawiają coraz większą uwagę na jakość prowadzenia zajęć przez osoby zatrudnione. Ważną sprawą jest również ich ścieżka edukacyjna, najlepiej żeby mieli ukończone studia filologiczne o profilu pedagogicznym. Dyrektor to osoba odpowiadająca za prawidłowe funkcjonowanie placówki.

 

Na jakie kwestie zwrócić uwagę podczas wybory odpowiedniego przedszkola dla swojego dziecka?

 

Najpierw musimy sporządzić listę placówek jakie w ogóle bierzemy pod uwagę. W tym przypadku będziemy się kierować przede wszystkim położeniem, czyli jak daleko przedszkole znajduje się od naszego domu lub pracy, tak żebyśmy mogli je spokojnie tam codziennie dostarczać i odbierać. Warto też podpytać znajomych gdzie oni wysłali swoje pociechy – teraz czy w przeszłości i jakie mają opinie o danym przedszkolu.

 

Jeśli już mamy gotową listę miejsc do jakich chcemy żeby uczęszczał nasz maluch, przeanalizujmy ich ofertę pod kilkoma względami:

 

a.) Jak cenowo wypada oferta na tle konkurencji. Nie ma się co oszukiwać, na posłanie dziecka do prywatnego przedszkola stać nadal niewielu, ale jeśli już zdecydujemy się na taki krok musimy przeliczyć wszystkie koszty z tym związane. Jak wyglądają koszty dodatkowych zajęć? Jak wyglądają posiłki itp.

b.) Nauka języków obcych. Coraz popularniejsze stają się przedszkola dwujęzyczne gdzie dziecko od najmłodszych lat może poznawać nowe języki np. angielski. Badania pokazują, że dzieci w wieku przedszkolnym uczą się języków bardzo szybko.

c.) Zaplecze. Bardzo istotny punkt to zaplecze jakie posiada przedszkole – czy ma ogródek, plac zabaw, stołówkę itp. Wszystkie te kwestie musza oczywiście być w pełni bezpieczne i dostosowane do najmłodszych.

d.) Posiłki. Często zdarza się, że dziecko jest uczulone na konkretny składnik odżywczy np. mleko lub orzechy, dlatego każdy posiłek powinien być przygotowany indywidualnie.

 

Podejmując decyzję o odpowiednim przedszkolu musimy brać pod uwagę wiele kwestii.

 

Tekst powstał dzięki uprzejmości przedszkola z warszawskiej Białołęki – Przygodaznatura.edu.pl