Nowoczesne fototapety to rozwiązanie aranżacyjne, które każdemu wnętrzu doda wyrazu i będzie jego wyjątkową ozdobą. Zamiast malować ściany, warto je wytapetować – będą prezentowały się doskonale.

fotoapeta colorayFototapety można kłaść praktycznie wszędzie, gdzie tylko jest kawałek wolnej ściany. Oczywiście, warto też zachować umiar i zdrowy rozsądek – piękne zdjęcie na ścianie świetnie się prezentuje pod warunkiem, że pozostałe ściany są względnie spokojne pod względem aranżacyjnym. Jeśli wybierasz fototapety do salonu zadbaj o to, by były efektowne, dopasowane stylistycznie do wnętrza i miały odpowiednią kolorystykę. W jasnych, przestronnych wnętrzach świetnie sprawdzą się równie jasne zdjęcia przedstawiające miasta, zachody słońca, przyrodę, ciekawe budynki czy martwą naturę. Fototapety równie dobrze wyglądać w sypialni, szczególnie na ścianie za wezgłowiem łóżka. Wtedy razem z łóżkiem będą tworzyć kompozycyjną całość. Fototapety do sypialni wybieraj tak, by stanowiły uzupełnienie tego, co już się we wnętrzu znajduje.

Nowoczesne fototapety są nie tylko efektowne, ale też trwałe i wytrzymałe, dlatego można je kłaść w pomieszczeniach, których kiedyś się nie tapetowało – w kuchni i w łazience. Fototapety do kuchni, łazienki i innych pomieszczeń użytkowych są wykonane ze specjalnych materiałów, które nie niszczą się pod wpływem wody i pary wodnej, dzięki czemu przez długi czas prezentują się tak samo dobrze, jak tuż po nałożeniu.

W sklepach z fototapetami można też znaleźć szeroki wybór produktów przeznaczonych do przestrzeni biurowej, aranżacji sklepów czy punktów usługowych, czy też fototapety do restauracji. Są efektowne, doskonale wykonane, a ich szeroki wybór sprawia, że coś dla siebie znajdzie zarówno właściciel kancelarii adwokackiej, jak i fryzjer czy dentysta. Fototapetę można dopasować tematycznie praktycznie do każdego pomieszczenia.